Adócsalásért büntették meg Javier Bardemet

A hollywoodi filmsztárnak 150 ezer euró bírság megfizetésére kötelezték

Kultúra
  • 2017.05.07. - 18:29

Adócsalás miatt 150 ezer euró bírság megfizetésére kötelezték hazájában, Spanyolországban Javier Bardem Oscar-díjas hollywoodi filmsztárt.  

A spanyol legfelsőbb bíróság elutasította pénteken a 48 éves színész fellebbezését, így érvényben marad a bírság, amelyet az adóhivatal szabott ki.

A bíróság bizonyítottnak találta, hogy Bardem 2006-ban és 2007-ben színészként kapott gázsijának legnagyobb részét Pinguin Films S.L. nevű cégén keresztül számolta el, és így jogtalanul profitált az alacsonyabb vállalati adókulcsokból.

Az elcsalt adót Bardem már befizette a kincstárba.

Reklám