A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) könnyűzenei támogató rendszerét bemutató, valamint az Egri Ifjúsági Zenei Program (EIZP) eddigi eredményeit értékelő és jövőjét meghatározó konferenciának ad otthont február 7-én a hevesi megyeszékhely - mondta el az eseményt beharangozó keddi sajtótájékoztatón a város alpolgármestere.
Rázsi Botond közölte: az Egri Ifjúsági Zenei Program keretében eddig több mint 10 millió forintot költött a helyi könnyűzenei élet támogatására az önkormányzat. A kezdeményezés számos előadónak és zenekarnak teremtett bemutatkozási, fejlődési lehetőséget, emellett zenei programok sokaságával színesítette az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címre pályázó település kulturális kínálatát.
Bajnai Zsolt, a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Program kollégiumvezetője a tájékoztatón arról beszélt: a konferencián bemutatják a résztvevőknek az egri programot, hogy az önkormányzatok és partnereik sikeresen vehessenek részt az NKA városi zenei koncepciók elkészítésére kiírt pályázatán.



