A budapesti Thália Színházban kezdődik az Armel Operafesztivál

Színház

Kultúra
  • 2017.06.29. - 00:53

Megkezdődött tegnap Rufus Wainwright Prima Donna című operájának magyarországi bemutatójával a tizedik alkalommal megrendezett Armel Opera Festival a budapesti Thália Színházban.

Az Armel úgy terjeszti és ápolja a magyar operakultúrát, hogy egyben nemzetközi minőséget is létrehoz – mondta el Eötvös Péter zeneszerző-karmester a fesztivál budapesti megnyitóján. A fesztiválon idén is öt bemutatót tartanak, de újdonság, hogy ezeknek két város, Budapest és Bécs ad otthont. A július 4-ig tartó fesztivál nyitó és záró előadása a Thália Színházban, a többi produkció pedig Bécsben, a MuTh Színházban lesz látható – írja a Magyar Távirati Iroda. Rufus Wainwright művét New Yorkban, Londonban, Manchesterben és Torontóban mutatták be eddig, a magyar közönség pedig Alföldi Róbert rendezésében ismerheti meg Budapesten. A rendező a múlt évben választotta ki az Armel Operaversenyre jelentkezők közül Je Ni Kim énekesnőt, aki a szolgálólány szerepében lép színpadra a bemutatón. Az előadásban a Pannon Filharmonikusok működnek közre Vajda Gergely vezényletével. A zenekar produkciós partnere is a fesztiválnak, hiszen ők a Prima Donna színpadra állítói Magyarországon. A bemutatón jelen lesz a szerző is. A budapesti nyitóeladás után jú­nius 30-án már Bécsben, a MuTh Színházban folytatódik a fesztivál, ahol négy bemutató lesz. A MuTh programjában szerepel Udo Zimmermann Die weisse Rose című műve a Biel Solothurn Zenekar és Színház előadásában, Anna Drescher rendezésében. A Szegedi Nemzeti Színház július 1-jén Gaetano Donizetti Il giovedi grasso o Il nuovo Pourceaugnac című darabját mutatja be Toronykőy Attila rendezésében, a Szegedi Szimfonikus Zenekart Gyüdi Sándor vezényli. Michal Dobr­zynsky Operetkáját a Varsói Kamaraopera Szimfonietta adja elő Jerzy Lach rendezésében, Martyna Kosecka Klothó (A mesefonál) című operáját pedig ezúttal a Horvát Nemzeti Színház viszi színre Krzysztof Cichenski rendezésében. A budapesti Thália színházban rendezendő idei jubileumi díj­átadó gála házigazdája Alföldi Róbert lesz, az esten közreműködnek a Pannon Filharmonikusok Vajda Gergely dirigálásával.
Reklám