Kihirdették a Térey-ösztöndíjasok listáját

Demeter Szilárd javaslatára negyvenöten kapnak juttatást

Kultúra
  • 2020.01.22. - 00:16
Cikk borítókép
Demeter SzilárdMH

Negyvenöt alkotó kapja meg két évre a középgenerációs (35-65 év közötti) írókat megcélzó Térey-ösztöndíjat – közölte a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) az MTI-vel.

A tizenkilenc tagú szakmai zsűri harminc magyar írót választott ki, a kiválasztottak köre a tartaléklistáról bővült negyvenöt fősre. A harminc kiválasztott mellett a tizenöt fős tartaléklista azért született meg, hogy ha a PIM főigazgatója, Demeter Szilárd él vétójogával, vagy csökkenne a Térey-ösztöndíjasok száma, akkor az azon szereplők léphessenek előre. Demeter Szilárd (képünkön) nem vétózott, sőt javaslatára a Térey Ösztöndíjbizottság úgy döntött, két évre mind a negyvenöt kiválasztott író megkapja az ösztöndíjat. A Térey-ösztöndíj havi összege a Digitális Irodalmi Akadémia tagjainak juttatott mindenkori felhasználási díj 90 százaléka, amely 2020-ban havi bruttó 320 ezer forint. A negyvenöt alkotóval – listájuk a PIM honlapján olvasható –, a Petőfi Irodalmi Múzeum szerződést köt.

Reklám