A Nyugati pályaudvar mellett épülhet meg a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ a Magyar Közlönyben pénteken megjelent beruházásról szóló kormányhatározat szerint.
Az intézményről szólva Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár (képünkön) az MTI-nek azt mondta, szeretnék, hogy az európai csúcsintézményként működjön. Fekete Péter felidézte: több mint hároméves előkészítő munka eredményeként született meg a kormánydöntés. Hozzátette: a Fővárosi Nagycirkusz kinőtte jelenlegi otthonát, a Városligetben nem lehet próbatermet kialakítani, nincsen próbamanézs, a lovakat nem lehet futtatni, és a megújult állatvédelmi törvényeknek megfelelően egyre több hely kell az állatoknak. Az új központ terveiről elmondta: a korábban szóba került helyszínek esetében készültek tanulmánytervek, amelyeket adaptáltak a Nyugati pályaudvar melletti területre, de az engedélyezésig még hosszú az út. Mint felidézte, az európai kulturális miniszterekkel a témában folytatott tárgyalásain kollégái örömmel fogadták egy olyan központ megépülésének ötletét, amely digitalizálásban és adattárolásban nem csupán Magyarországot, hanem egész Európát kiszolgálja. Fekete Péter szerint a központ befejezésére még éveket kell várni. A Nagycirkusz épülete addig használatban marad.




