Augusztusban több Árpád-kori templomot töltenek meg zenével

Hétrétország – A szerek és porták köztiválja

Kultúra
  • 2019.08.06. - 03:58

Koncertekkel, templomi hangversenyekkel, filmvetítésekkel, irodalmi estekkel, történelmi előadásokkal, gyermekprogramokkal és nyitott portákkal várják a látogatókat augusztus 10. és 20. között az Őrségben a Hétrétország – A szerek és porták köztiválja elnevezésű rendezvényen. 

Mint Sülyi Péter, a fesztivál alapítója az MTI-nek kiemelte, augusztus 15. és 18. között több programmal reflektálnak az 50 évvel ezelőtt megrendezett Woodstock zenei fesztiválra. A Neil Young Sétány Sülyi Péter fordításában és átiratában magyarul szólaltatja meg a Woodstockban elhangzott dalokat. Az 1969-es koncert történetéhez filmvetítések és beszélgetések is kapcsolódnak, Hobó zenésztársaival idézi fel a ’60-as évek Amerikáját. A tíznapos programsorozaton fellép még az Ivan & The Parazol, az Anna and the Barbies, a Braindogs, Kiss Tibi és Vastag Gábor, Novák Péter és az Etnofon, a Müller Péter Sziámi And Friends, a Syrius Legacy és a Kistehén Zenekar. A szakrális építmény idén új helyszíne lesz A zene templomai elnevezésű sorozatnak: a július második hetében felavatott orgonán Mátyás István orgonaművész játszik. Augusztusban több Árpád-kori templomot töltenek meg zenével, a sorozat Dresch Mihály koncertjével Szentgyörgyvölgyön kezdődik.

Reklám