Latorcai Csaba (képünkön), az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára a magyar–lett kulturális együttműködést elősegítő munkatervet írt alá háromnapos lettországi látogatásán.
Latorcai Csaba a távirati irodának tegnap elmondta: a munkaterv hároméves időtávban határozza meg azokat a kapcsolódásokat, amelyek elősegítik a két ország kulturális együttműködését. Főként a két ország kortárs művészetet képviselőinek nyújt bemutatkozási lehetőséget. Mint kiemelte: a megállapodás kiemelten szól a kreatív művészetek együttműködéséről, kiállítások szervezéséről a két országban, a szépirodalmi és szakfordítói együttműködés kialakításáról – ennek Magyarországon a Petőfi Irodalmi Múzeum a gazdája –, a színházi és színművészeti együttműködésről, a fesztiválokon való részvételről, illetve a közös levéltári munkáról. Az államtitkár megfontolandónak nevezte, hogy a Pécsi Országos Színházi Találkozón részt vehessen a lett színházi közösség is.




