A visegrádi négyek kulturális miniszterei a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumnak ítélték a 2018-as Nemzetközi Visegrád-díjat a szlovákiai Végles (Víglas) településen tartott találkozójukon – közölte a múzeum a távirati irodával.
Az elismerést a visegrádi csoport magyar elnöksége alatt, 2018-ban megrendezett Szabadtéri múzeumok Közép-Európában – Fejlődő múzeumok és helyi közösségek című konferencia megszervezéséért nyerte el a Szabadtéri Néprajzi Múzeum. A konferencián a világ egyik legdinamikusabban fejlődő múzeumtípusának közép-európai lehetőségeiről egyeztettek. Továbbá bemutatták a múzeumok és a helyi közösségek kapcsolatát és a közösségi identitás fejlesztésének múzeumi lehetőségeit is.


