Nemzetközi díjat kapott a szentendrei Skanzen

A közép-európai szellemiség a fókuszban

Kultúra
  • 2019.06.13. - 00:58

A visegrádi négyek kulturális miniszterei a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumnak ítélték a 2018-as Nemzetközi Visegrád-díjat a szlovákiai Végles (Víglas) településen tartott találkozójukon – közölte a múzeum a távirati irodával.

Az elismerést a visegrádi csoport magyar elnöksége alatt, 2018-ban megrendezett Szabadtéri múzeumok Közép-Európában – Fejlődő múzeumok és helyi közösségek című konferencia megszervezéséért nyerte el a Szabadtéri Néprajzi Múzeum. A konferencián a világ egyik legdinamikusabban fejlődő múzeum­típusának közép-európai lehetőségeiről egyeztettek. Továbbá bemutatták a múzeu­mok és a helyi közösségek kapcsolatát és a közösségi identitás fejlesztésének múzeumi lehetőségeit is.

Reklám