Fotótárlat nyílt a százéves házak ünnepéről

Kultúra
  • 2015.04.09. - 15:51

Öt éve indult el a százéves fővárosi házakat bemutató Budapest100 programsorozat: a jövő hét végén, április 18–19-én rendezendő idei, jubileumi eseménysorozat alkalmából tegnap fotókiállítás nyílt a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár aulájában.

A május 9-ig látható tárlatra az elmúlt évek legjobb pillanatairól készült fotókból válogatott a szervező Kortárs Építészeti Központ (KÉK), huszonnyolc nagy fotóprinten és négy digitális keretben futó sorozaton ismerhetik meg a rendezvényt az érdeklődők. A digitális keretekben látható összeállítás később kiegészül az idei programokon készült képekkel. A Budapest100 rendezvénysorozat az adott évben százéves fővárosi épületekről, az egykori és a mai lakókról szól, ám az idén a jubileumra való tekintettel nem csak az 1915-ben épült házakat, hanem a korábbi években már „felköszöntött”, 1911 és 1914 között épültek csatlakozására is számít a szervező KÉK. Minden olyan lakóház vagy intézmény csatlakozhat, amelynek az építése kapcsolódik az 1911 és 1915 közötti évekhez, például ezekben az években kapta meg az építési engedélyét, tették le az alapkövét vagy avatták fel. A Budapest100-at egyébként a brit The Guardian című lap 2013-ben a kontinens legérdekesebb programjai közé válogatta, valamint elnyerte a hamburgi Lebendige Stadt Stiftung (Élő Város Alapítvány) által kiírt pályázaton A legszebb városi ünnep címet. Az évről évre népszerűbb eseményre tavaly már csaknem húszezer érdeklődő volt kíváncsi.
Reklám