A negyedik olyan filmjét készítette el a Campfilm, amely a bevándorlók életét mutatja be érdekes, újító szemszögből. Ezúttal Nagy Viktor Oszkár rendezésében és Fignár Anna főszereplésével a budapesti Bevándorlási Hivatal működése tárul fel egy jól követhető, összeszedett játékfilmben, amelynek egyik különlegessége, hogy nem hivatásos színészek alakítják az egyes szerepeket. A televíziós sugárzásra szánt produkciót tegnap láthatta először a nagyközönség.

A Campfilm körülbelül öt éve foglalkozik a bevándorlók témájával, a Hivatal ötlete eredetileg Nagy Dénes nevéhez kötődik, aki eredetileg dokumentumfilmnek képzelte el, de nem kapta meg a szükséges engedélyeket a forgatásra. Így merült fel, hogy játékfilmes eszközökkel készítik el a produkciót. „Filmes szemmel maradandó élmény a bevándorlási hivatal: a hatalmas váróterem, amely tele van mindenféle korú, nemű, származású és társadalmi osztályú emberrel. Mindenkinek van egy története és minden egyes ügynek nagy tétje van” – emelte ki a rendező. A film egyik érdeme, hogy pártatlanul mutat egy olyan képet, amelyről mindenki maga döntheti el, hogy mit tart fontosnak, jónak vagy változtatásra érdemesnek. „Kezdetektől fogva ragaszkodtunk ahhoz, hogy ne foglaljunk állást, számunkra fontos volt, hogy mindkét oldal logikáját, álláspontját megértsük. Ebből alakulhatott ki egy jó drámai szituáció: amikor mindkét félnek igaza van, és mégiscsak érzünk egy töréspontot. Ez egy olyan színes világ, amiben nem könnyű eligazodni, és amit a magyar emberek kevésbé ismernek. Egy kis kapuként tekintünk a Hivatalra, amin remélhetőleg minél több kíváncsi ember lép majd be, hogy jobban megismerhesse a velünk élő bevándorlókat” – fogalmazott Nagy Viktor Oszkár.



