Minden országnak megvan a saját zenéje, amit foggal-körömmel véd. A franciáknak a sanzon, a spanyoloknak a flamenco, a görögöknek a szirtaki. Magyarország zenéje a cigányzene. Mi mégsem vagyunk büszkék rá, majdhogynem szégyelljük – vélekedik Ökrös Oszkár cimbalomművész, akit március 15-én Kossuth-díjjal tüntettek ki. A 100 Tagú Cigányzenekar szólistáját a cigányzene helyzetéről és arról kérdeztük, hogyan fordulhatott elő, hogy egy másik zenekar turnézott az ő nevükben.




