A magyar címer és zászló megünneplésére hirdetett rajzpályázatot a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért Felelős Államtitkársága a magyar zászló és címer napja, március 16. alkalmából.

A pályázat nyerteseinek a Duna Palotában adták át tegnap az elismeréseket. A több kategóriában odaítélt díjakról szakmai zsűri – Jankovics Marcell filmrendező, művelődéstörténész, illusztrátor, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke; Erfán Ferenc festőművész, múzeumigazgató; Keresztes Dóra festő- és grafikusművész; Kobzos Kiss Tamás előadóművész; Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója – döntött. A képen az I. kategória győztesének, Lachina Györgynek adja át a díjat a rendezvény fővédnöke Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár és Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke.



