Ingóságot és ingatlant ad át az állam

Rendeznék a megyei hatáskörű múzeumok és könyvtárak vagyonának helyzetét

Kultúra
  • 2015.02.18. - 11:02

Tárgysorozatba vette az Országgyűlés kulturális bizottsága tegnap a megyei könyvtárak és a megyei hatáskörű városi múzeumok feladatának ellátását szolgáló egyes állami tulajdonú vagyontárgyak ingyenes önkormányzati tulajdonba adásáról szóló törvényjavaslatot.

A kulturális javak nem kerülnének ki az állam kezéből, azokra az intézmények vagyonkezelői jogot kapnának. Halász János, aki másik négy fideszes képviselővel együtt jegyzi az indítványt, hangsúlyozta: jelenleg háromszereplős a konstrukció, az állam a tulajdonos, az intézmény a vagyonkezelő és az önkormányzat a fenntartó. A változtatással azonban a fejlesztések szervezési, jogi és pénzügyi nehézségei megoldódnának, segítve a feladatok hatékonyabb ellátását. Elmondása szerint a javaslatot a tapasztalatokra alapozva, az érintettek véleményét kikérve és egyetértésükkel terjesztették be. Az átadott vagyont az önkormányzatok nem idegeníthetik el, megterhelni csak a tárca engedélyével lehetne. Azok az ilyen célra szolgáló ingatlanok, amelyek nem kerülnének önkormányzati tulajdonba, a helyhatóságok vagyonkezelésébe kerülnének. Az ülésen egyhangú támogatással tárgysorozatba vették azt a határozati javaslatot is, amely március 27-ét II. Rákóczi Ferenc emléknapjává nyilvánítaná.

Reklám