A Pesti Vigadó a művészetek templomává vált - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere azon a konferencián, amelyet a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendezett az épület megnyitásának másfél százados jubileuma alkalmából csütörtökön Budapesten.


Fürjes Balázs a kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos azt hangsúlyozta: a közelmúlt és a következő időszak legnagyobb tanulsága, hogy "bármi megtörténhet, valóra válhatnak lehetetlennek tűnő álmok". "Budapest 2010-től előnyére változott és változik. Megszűnt a korrupció a Fővárosban, közel 150 milliárdnyi adósságot vállalt át a kormány a fővárostól. Megszépült a Belváros, a Józsefváros, megépült a 4-es metró, útépítések, villamospálya-felújítások zajlottak, olyan projektek valósultak meg, mint az Erkel Színház, a Zeneakadémia, a Kossuth tér, a Várbazár, a Pesti Vigadó, a Ludovika, az Akvárium, a Design Terminál, a Budapest Music Center (BMC) vagy az FTC-stadion" - mondta el Fürjes.
"Láttassuk meglévő értékeinket: fontos erősíteni a Budapest-identitást, teret adni a civileknek, a fővárosi kezdeményezéseknek. Budapest izgalmas, organikus fejlődésben van, ettől élő és pezsgő" - emelte ki Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán területért felelős főpolgármester-helyettes.



