Több tonna vegyi fegyvere van még a damaszkuszi kormányerőknek

Ezt állítja az izraeli hadsereg magas rangú tisztje

Külföld
  • 2017.04.20. - 09:47

A damaszkuszi kormányerőknek több tonna vegyi fegyverük van - közölte szerdán újságírókkal az izraeli hadsereg egy magas rangú, névtelenül nyilatkozó tisztje.

Szavait a hadsereg szóvivője idézte a Reuters hírügynökségnek. Eszerint a tiszt azt mondta, hogy "néhány tonna vegyi fegyver maradt a Bassár el-Aszad szíriai elnök erőinek kezében". 

Az izraeli sajtó is idézte a tájékoztatást adó tisztet, aki mintegy 3 tonnányira becsülte a szíriai kormányerőknél maradt készlet mennyiségét. 

vegyifegyversemmisítés576x356
Reklám