Terjedelmes interjút adott az Index hírportálnak nyári szabadsága előtt Szijjártó Péter.
A tegnap közölt beszélgetésben a külgazdasági és külügyminiszter egyebek mellett kitért arra, hogy a legjobb viszonyt a brit nagykövettel ápolja, de holtversenyben az első helyre az amerikai nagykövetet tenné. Szerinte ha nem Colleen Bell képviselné az Egyesült Államokat hazánkban, a jelenleginél sokkal rosszabb lenne a politikai együttműködés. „Ő nagyon higgadt, nyugodt hangot jelenített meg az amerikai képviseletben itt Magyarországon, és ez nagyban segített abban, hogy a két ország politikai kapcsolata valamennyit javuljon” – mondta Bellről a külügyminiszter, aki arról is beszélt: van olyan felvetés, hogy Orbán Viktor az Egyesült Államokba látogasson, de a miniszterelnök és a stábja még nem hozott döntést erről, ugyanakkor Barack Obama elnökkel nem valószínű, hogy találkozik. Szijjártó kitért arra is, hogy mindenkinek jelezte, ha külföldre megy, pártállástól függetlenül szóljon tárcájának, és ő szívesen segít. Ilyen módon természetes volt a számára, hogy amikor a Demokratikus Koalíciót (DK) vezető Gyurcsány Ferenc Kínába utazott, a külügy szakmai felkészítő anyaggal segítette. A miniszter ezt azzal támasztotta alá, neki az az érdeke, hogy „külföldön egy irányba beszéljünk, és ez többnyire működik is”. Szijjártó azt is közölte, hogy az egykori SZDSZ-es, most DK-tag Eörsi Mátyást, aki Varsóban él, a Demokráciák Közössége nevű nemzetközi szervezetnél főtitkárnak fogja jelölni a magyar kormány, tekintettel a rendszerváltoztatásban szerzett érdemeiért.