Sugárfertőzött pusztasággá vált az észak-koreai tesztek helyszíne

A helyiek beszámolója szerint gyakoriak a születési rendellenességek a térségben

Külföld
  • 2017.11.07. - 11:31

A föld alatti tesztrobbantások felett elterülő földeken a fák nyolcvan százaléka kipusztult, a kutak kiszáradtak, a helyiek pedig sugárfertőzéstől tartanak. A helybéliek szerint a helyzet a hatodik, eddigi legnagyobb robbantása után fordult igazán rosszra.

Egy dél-koreai újságnak nyilatkozó forrás szerint a lakókat nem figyelmeztették előre a nukleáris robbantásokra, csak a katonák rokonait szállították bunkerekbe arra az esetre, ha esetleg valami balul sülne el. A hatodik robbantás után a megye lakóinak megtiltották, hogy Phenjanba utazzanak orvosi ellátásért, a helyi kórházban pedig állítólag egyre több gyerek lát napvilágot születési rendellenességekkel. A hatóságok igyekeznek az erről szóló híreket is korlátozni, bárkit, akit azon kapnak, hogy földmintákat vagy vizet szállítana el a területről, munkatáborba szállítanak.

A marylandi John Hopkins egyetem kutatói szerint a területen komolyabb földmozgásokat lehetett megfigyelni a robbantások után. A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy ha a robbantásokhoz használt alagút teteje beomlik, radioaktív por szállhat a levegőbe.

Reklám