Beigazolódni látszik a magyar kormánypárti politikusok által az elmúlt napokban-hetekben többször hangsúlyozott állítás, hogy a Sargentini-jelentés, amelyről a jövő héten vitázik és szavaz az Európai Parlament, puszta politikai akció, ami arra szolgál, hogy hazánkat a határozott és következetes migrációs politika miatt megbüntesse. A dokumentumot összeállító holland zöldpárti politikus valóságos kampányba kezdett Twitter-oldalán, ahol rendszeresen az Orbán-kormányt bíráló tartalmakat oszt meg, Brüsszelben pedig képviselőtársait buzdítja Magyarország elítélésére. A magyar ellenzéki pártok közül a DK képviselői, illetve az LMP által delegált Meszerics Tamás is jelezte, meg fogják szavazni a jelentést.
Sargentini egy csütörtöki brüsszeli sajtóreggelin azt mondta, szoros voksolásra számít, mert bár ahogy fogalmazott, képviselőtársainak többsége egyetért a egyetért a jelentés megállapításaival, azonban a pártpolitika "közbeszólhat". Sargentini hangsúlyozta: elfogadáshoz a leadott voksok több mint kétharmadára, illetve az összes képviselő abszolút többségének támogatására (vagyis legalább 376 szavazatra) van szükség.
Mint mondta, ehhez elengedhetetlen a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) legalább részleges támogatása. A képviselő nem kívánt találgatásokba bocsátkozni, hogy mégis hány néppárti politikus voksolhat majd igennel, de aláhúzta, hogy ezúttal a tartózkodás is nem szavazatnak számít.
A jelentéstevő Twitter-oldalán is folytatja a kampányt: legutóbb a Soros György által támogatott Human Rights Watch nevű szervezet oldaláról osztott meg egy cikket, melyben a szerző arra biztatja a brit konzervatív EP-képviselőket, hogy a „demokratikus értékek védelmében” szavazzanak igennel a voksoláson, vagyis ítéljék el Magyarországot.




