Rekordösszeget kapott a Chelsea

A Premier League idén másfélszer annyi pénzt oszthatott szét az angol élvonalban, mint tavaly

Külföld
  • 2017.06.02. - 17:44

A Premier League a tavalyi 1,6 milliárd font (565 milliárd forint) után idén rekordot jelentő, 2,4 milliárd fontot (847 milliárd forint) osztott szét az angol élvonal húsz labdarúgóklubja között.

A legtöbb pénzt, 150,8 millió fontot (53,2 milliárd forint) a bajnok Chelsea kapta. Egy évvel ezelőtt az aranyérmes Leicester Citynek még jóval kisebb összeg, 93,2 millió font (32,9 milliárd forint) jutott, amelynél most a kifizetési listán utolsó, sereghajtóként kiesett Sunderland is többet kapott.

A bajnoki ezüstérmes Tottenham Hotspur ugyanakkor a kifizetéseket figyelembe véve nem végzett "dobogós" helyen. A londoniakat a Manchester City és a Liverpool is megelőzte, miután több mérkőzésüket közvetítette a televízió.

A szétosztott összeg növekedése annak köszönhető, hogy életbe lépett a három idényre 5,1 milliárd fontért (1800 milliárd forint) megkötött televíziós szerződés.

A kifizetési lista a bajnoki sorrend alapján:

Chelsea - 150,8 millió font

Tottenham Hotspur - 145,5

Manchester City - 146,9

Liverpool - 146,1

Arsenal - 139,6

Manchester United - 141,1

Everton - 127,8

Southampton - 122,5

Bournemouth - 118,3

West Bromwich Albion - 114,1

West Ham United - 116,6

Leicester City - 115,8

Stoke City - 107,1

Crystal Palace - 109,7

Swansea City - 103,2

Burnley - 101,2

Watford - 102,7

Hull City - 97,4

Middlesbrough - 98,8

Sunderland - 93,5

Reklám