Orbán Viktor: Szintet kell lépnünk a magyar-brazil kapcsolatokban

A kormányfő gratulált a januárban hivatalba lépő új brazil államfőnek

Külföld
  • 2018.11.19. - 17:49

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő délután telefonon megbeszélést folytatott Jair Bolsonaróval, Brazília megválasztott elnökével - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

A kormányfő gratulált a januárban hivatalba lépő új brazil államfőnek. Mint fogalmazott: nagy elismeréssel látja, hogy azokat az értékeket, melyeket Magyarország is fontosnak tart, Jair Bolsonaro győzelemre vitte a hazájában.

Orbán Viktor hozzátette: Magyarország kész arra, hogy a két ország kapcsolatrendszerében szintet lépjenek.

Jair Bolsonaro telefonbeszélgetésük végén meghívta a magyar kormányfőt elnöki beiktatására - közölte a sajtófőnök.

Reklám