Orbán Viktor: Közép-Európa a kontinens kapuja és bástyája

"Az európai értékek nem Brüsszelben, hanem az európai polgárok szívében vannak"

Külföld
  • 2017.05.20. - 13:59

Közép-Európa a kontinens kapuja és bástyája, sokszínű, keresztény, multietnikus terület, "kicsit huzatos hely", de mi mégis közös hazaként tekintünk rá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton a szlovéniai Mariborban.

OV-szlov576x356
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a Szlovén Demokrata Párt (SDS) kongresszusán Mariborban - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A Fidesz testvérpártja, a Szlovén Demokrata Párt (SDS) szombati maribori kongresszusán a miniszterelnök, a Fidesz elnöke kifejtette: Európában ma gyakran esik szó az európai értékekről, de gyakran úgy, mintha Brüsszelben őriznék ezeket egy széfben, amelynek "kulcsát csak néhány kiváltságos ember hordhatja a mellényzsebében". Az igazság az, hogy valóban vannak széfek, amelyekben őrzik ezeket az értékeket, de ezek nem Brüsszelben, hanem az európai polgárok szívében vannak - fogalmazott.

 

Kiemelte: sokak szerint "Európa Brüsszelben van", onnan mondhatják meg a tagállamoknak, kinek mit kell tennie. Éppen ez a gondolkodásmód az oka, amiért 2008-ban kitört a pénzügyi válság, ez tette gyengévé a tagállamokat, és ez "vezetett" 2015-ben a migránsok ideérkezésekor is - vélekedett. A vége az lett, hogy "a munkaerő szabad áramlását az illegális migránsok szabad vándorlása váltotta fel" - tette hozzá.

Orbán Viktor kiemelte: Közép-Európa a kontinens kapuja és bástyája, sokszínű, keresztény, multietnikus terület, "kicsit huzatos hely", de mi mégis közös hazaként tekintünk rá. Büszkeséggel tölt el minket, hogy itt élhetünk, büszkék vagyunk nemzeteinkre, azok történelmi teljesítményére, arra, hogy túléltük a nehéz évszázadokat. Egy biztos: szlovénként és magyarként akarunk megmaradni a jövő számára is - jelentette ki.

Orbán Viktor a muravidéki magyar érdekképviselet vezetőjével tárgyalt
Szlovéniai látogatása során a muravidéki magyarság érdekképviseletének vezetőjével is tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök Mariborban - közölte Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.
Horváth Ferenc, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség (MMÖNK) elnöke tájékoztatta Orbán Viktort a szervezet elmúlt másfél évben végzett munkájáról, és megköszönte a magyar kormány támogatását a helyi magyarság érdekeit szolgáló fejlesztésekhez.
Örömmel állapították meg, hogy rendkívül nagy az érdeklődés a közös gazdaságfejlesztési terv iránt, amelynek forrásait várhatóan már az első körben sikerül teljes mértékben lekötni - közölte a sajtófőnök.
Az MMÖNK elnöke a tárgyaláson tájékoztatást adott a muravidéki magyarok számára kiemelkedő kulturális program, a Zala György Emlékév előkészületeiről is.

OV-szl
A szlovén politikus köszönetet mondott Orbán Viktornak, amiért Magyarország saját határával együtt Szlovéniát is védte a nagy migrációs hullám idején.
Reklám