A magyar kormányfő a közösségi médiában üzent a magyar embereknek azt megelőzően, hogy az Európai Parlamentben felszólal kedden a Sargentini-jelentés vitájában.
Orbán Viktor posztjában közölte: az EP-ben a bevándorláspárti képviselők vannak többségben. "Ők most bosszúra készülnek Magyarország ellen, mert a magyarok úgy döntöttek, hogy nem lesznek bevándorló ország. Az igazság az, hogy ítéletet már megírták. Én most azért megyek Brüsszelbe, hogy megvédjem Magyarországot és a magyar embereket az igazságtalan vádakkal és hazugságokkal szemben" - mondta a miniszterelnök.



