Miroslav Lajcák szlovák külügyminisztert választották meg szerdán az ENSZ-közgyűlés következő elnökévé.
A tisztséget szeptembertől tölti be 12 hónapig. Mint mondta, fő feladatának a válságmegelőzést tekinti majd, de hangsúlyt helyez a béke, az emberi jogok és a fenntartható fejlődés kérdésére is. Kijelentette hogy szintén foglalkozni kíván a Biztonsági Tanács megreformálásával.
Az 56 éves Lajcák, aki 2012 óta Szlovákia külügyminisztere, az egyetlen jelölt volt a posztra, amelyet jelenleg a Fidzsi-szigetekről származó Peter Thomson tölt be. Ezt a tisztséget először bízták szlovák politikusra. A Közgyűlés őszi, 72. ülésszakán már ő fog elnökölni.



