Magyarország csatlakozott az Európa Tanács terrorizmus megelőzéséről szóló egyezményéhez

Hazánk 40. a tanács tagországai közül, amely aláírta a megállapodást

Külföld
  • 2018.01.31. - 16:51

Kertész Ágnes, Magyarország Európa Tanács mellett működő Állandó Képviseletének vezetője aláírta az Európa Tanács terrorizmus megelőzéséről szóló egyezményének kiegészítő jegyzőkönyvét, ezzel Magyarország a tanács 40. tagországaként csatlakozott az egyezményhez - közölte az Európa Tanács szerdán.

A strasbourgi székhelyű, 47 tagállamot tömörítő szervezet terrorizmus megelőzéséről szóló egyezményéhez csatolt kiegészítő jegyzőkönyv célja a terrorizmus megelőzésére irányuló belső és nemzetközi együttműködés megerősítésére irányuló intézkedések kiegészítése, valamint a terrorizmus elleni küzdelemre vonatkozó nemzetközi rendelkezések hatékonyságának növelése.

Reklám