Háromszor több migráns próbált átjutni a román-magyar határon, mint tavaly

A több mint hétszáz illegális bevándorló többsége iraki volt

Külföld
  • 2017.06.21. - 14:39

Az idei év első öt hónapjában csaknem háromszor több illegális bevándorlót fogott el a román határrendészet a román-magyar határ Arad és Bihar megyei szakaszán a tavalyi év azonos időszakához képest - közölte szerdán Marin Bondar, a Bihar megyei határrendészet vezetője.

Elmondta, hogy a január és május közötti időszakban 716 illegális bevándorlót tartóztattak fel, akik illegálisan akarták átlépni a határt. Többségük iraki volt. A migránsok a schengeni övezetbe akartak belépni - írta az Agerpres hírügynökség. A tavalyi év első öt hónapjában 240 illegális bevándorlót fogtak el a román hatóságok.


Reklám