Harmadszor is elutasította Iohannis a román kormányfő miniszterjelöltjeit

Bukarestben arra számítanak, hogy a kialakult jogvitát a kormány valószínűleg ismét az alkotmánybíróság elé viszi

Külföld
  • 2019.01.17. - 18:35

Harmadszor is elutasította Klaus Iohannis román elnök Viorica Dancila kormányfő miniszterjelöltjeinek kinevezését csütörtökön.

 Dancila a múlt héten, a második elutasítás napján ugyanazoknak a  miniszterjelölteknek a kinevezését kérte ismét Iohannistól, akiket az államfő éppen elutasított. Szerinte a két jelölt eleget tesz az alkotmányban és a hatályos törvényekben megszabott összeférhetetlenségi feltételeknek.

A szociáldemokrata kormánnyal nyílt konfliktusban álló jobboldali államfő mostani elutasító levelében is törvényességi kifogásokat emelt. Egyebek mellett arra utalt, hogy a jelöléshez csatolt dokumentációhoz nem csatolták a bűnügyi nyilvántartó igazolását arról, hogy a jelöltek nem büntetett előéletűek.

Bukarestben arra számítanak, hogy a kialakult jogvitát a kormány valószínűleg ismét az alkotmánybíróság elé viszi.

Reklám