Gyerekkel végzett egy pokolgép Kelet-Afganisztánban

Kora reggel összecsapások törtek ki szélsőséges tálib harcosok, illetve egy kormányhű milícia tagjai között

Külföld
  • 2017.06.14. - 13:56

Pokolgép robbant szerdán egy, a kormány támogató milíciavezér háza előtt a kelet-afganisztáni Paktika tartományban; a detonációban hat gyermek és egy nő életét vesztette - közölte a helyi rendőrség.

Kora reggel összecsapások törtek ki szélsőséges tálib harcosok, illetve egy kormányhű milícia tagjai között. Az összetűzés után a milícia vezetője egy olyan motorkerékpárral tért haza, amelyet a tálibok hagytak hátra maguk után. A jármű azonban - mint később kiderült - robbanószerekkel volt megpakolva, és röviddel a parancsnok hazaérkezése után felrobbant.

A robbanás a milíciavezér házában élő hat gyermekkel és egy nővel végzett. Hat ember - köztük a parancsnok - megsebesült - közölte a rendőrség.

Reklám