Erdogan a török-amerikai viszony javulásában reménykedik

A török államfő Donald Trumppal tárgyal Washingtonban

Külföld
  • 2017.05.16. - 20:53

Recep Tayyip Erdogan török államfő kedden Washingtonban reményét fejezte ki, hogy új alapokra tudják helyezni a török-amerikai viszonyt.

Donald Trump amerikai elnökkel folytatott megbeszélése előtt Erdogan a Fehér Házban újságírók előtt hangsúlyozta: Törökország együtt fog működni az Egyesült Államokkal valamennyi terrorista csoporttal szemben a térségben. Hozzátette ugyanakkor: elfogadhatatlannak tartja, hogy az Egyesült Államok felhasználja a Kurd Népvédelmi Egységeket (YPG) Szíriában.

A két elnök tanácskozása előtt Trump újságíróknak röviden megjegyezte, hogy megtisztelő Erdogant vendégül látni Washingtonban, és arra számít, hogy hosszú és kemény megbeszélést folytatnak majd, amely szerinte "nagyon sikeres lesz". Trump és Erdogan első személyes találkozójára árnyékot vet, hogy az amerikai kormány éppen a múlt héten döntötte el: további fegyverszállítmányokat küld a Szíriában harcoló kurdoknak.

Reklám