Hárman támadtak hétfőn délután Frank Magnitz AfD-s képviselőre: a politikust az utcán bántalmazták maszkot viselő ismeretlenek, tudatta a Deutsche Welle.

A Zöldek korábbi társelnöke, Cem Özdemir egyike volt annak a néhány politikusnak, akik megdöbbenésüket fejezték ki a támadás kapcsán. Twitter-bejegyzésében leszögezte: semmi sem igazolja az erőszakot, még akkor sem, ha az AfD a célpont.



