Brutálisan bántalmazták ismeretlenek az AfD képviselőjét

A rendőrség politikailag motivált támadásnak tartja az esetet

Külföld
  • 2019.01.08. - 08:46

Hárman támadtak hétfőn délután Frank Magnitz AfD-s képviselőre: a politikust az utcán bántalmazták maszkot viselő ismeretlenek, tudatta a Deutsche Welle.

szétvert magnitz
végéig kórházban kell maradnia. Amikor leütötték, elvesztette az eszméletét, a támadóit nem látta, és nem emlékszik, mondtak-e neki valamit. Magnitz egyetért a rendőrség értékelésével, miszerint politikai tevékenysége miatt érte támadás, mivel közismert személyiség Brémában.

A Zöldek korábbi társelnöke, Cem Özdemir egyike volt annak a néhány politikusnak, akik megdöbbenésüket fejezték ki a támadás kapcsán. Twitter-bejegyzésében leszögezte: semmi sem igazolja az erőszakot, még akkor sem, ha az AfD a célpont.

Reklám