Az Egyesült Államok terroristává nyilvánította a Hamász vezetőjét

" Iszmáil Haníje veszélyezteti a Közel-Kelet stabilitását"

Külföld
  • 2018.01.31. - 17:48

Az Egyesült Államok felvette a terroristákat felsoroló "feketelistájára" a Hamász palesztin mozgalom vezetőjét, Iszmáil Haníjét - jelentette be az amerikai külügyminisztérium szerdán.

A tárca közleménye által idézett Rex Tillerson külügyminiszter szerint a Gázai övezetet irányító iszlamista szervezet vezetője "veszélyezteti a Közel-Kelet stabilitását" és "aláássa a békefolyamatot" Izraellel.

Reklám