Szünetel a Szent Péter téren szerdánként szokásos audiencia, mert XIV. Leó pápa a Rómához közeli Castel Gandolfóba költözik júliusban - közölte a Vatikán.
Leó pápa a legutóbbi szerdai általános audiencián és a vasárnap déli Úrangyala-imádságon (Angelus) is köszönetet mondott a híveknek, akik a rendkívüli meleg ellenére nem mondtak le arról, hogy a Szent Péter téren legyenek.
Az egyházfő július 4-én egynapos látogatásra a dél-olaszországi Lampedusa szigetére utazik, majd Vatikánvárosból az onnan valamivel több mint húsz kilométerre levő Castel Gandolfo rezidenciájára költözik.
Július 5-én és július 12-én a kisváros pápai palotájából hangzik majd el az Angelus.
A következő vatikáni audiencia augusztus 5-én lesz, de a forró Szent Péter tér helyet, a pápa a VI. Pál audienciateremben várja a résztvevőket.
Castel Gandolfo a pápák nyári tartózkodási helyeként ismert. Egyedül Ferenc pápa nem hagyta el nyáron a Vatikánt, így a rezidencia üresen állt egész évben.
XIV. Leó pápa újra használatba vette a Castel Gandolfó-i palotát: év közben is a hétfői, keddi napot a Vatikánon kívüli palotában tölti pihenéssel és munkával.







