Külföld
Lengyelország felfegyverkezik
96 önjáró tarack a NATO keleti szárnyának

Lengyelország biztosítja a NATO keleti szárnyát, és további 96 önjáró tarackot rendelt "AHS Krab" néven. Sajtóértesülések szerint a szerződés értéke körülbelül 7,9 milliárd zloty (2,17 milliárd USD). A tarackok a lengyel hadsereg dandárjait és hadosztályait hivatottak támogatni.
Az Interia.pl lengyel hírportál szerint a megrendelés egy nagyobb, közel 60 milliárd zloty (16 milliárd USD, 14 milliárd EUR) értékű szerződéscsomag része. Állítólag még több fegyvert rendeltek egy úgynevezett "SAFE programhoz".
A megállapodást május 30-án írták alá Władysław Kosiniak-Kamysz miniszterelnök-helyettes, aki egyben védelmi miniszter is. Az "Interia" arról is beszámol, hogy Lengyelország a tarackokból különböző századok felállítását tervezi, amelyeket például lőszerszállító járművek vagy parancsnoki járművek kísérnek majd.
Ukrán médiaorgánumok, mint például a militarnyi.com portál, felkapták a 7,9 milliárd zloty értékű szerződést, és hangsúlyozták annak fontosságát a lengyel szárazföldi erők megerősítése szempontjából. Ukrán jelentések dicsérték a NATO keleti szárnyának biztosítását.
E jelentések szerint az ukránok már használják az AHS Krab önjáró tarackot az Oroszország elleni védekezésben. A vallomások szerint a fegyver kompatibilis más fegyverrendszerekkel, és más NATO-országok is használhatják.
