Külföld

A kormányzó párt vezetője lett az új államfő

A következő öt évre választottak új vezetőt

A vietnámi parlament kedden egyhangúlag To Lamot, a kormányzó kommunista párt főtitkárát választotta meg államelnöknek.

A kormányzó párt vezetője lett az új államfő
To Lam, az új vietnámi államfő
Fotó: AFP/STR

A parlament honlapján azt közölte, hogy a keddi nemzetgyűlési ülésen jelen lévő mind a 495 képviselő támogatta a kommunista párt jelölését, míg öt törvényhozó nem volt jelen.

To Lamot januárban erősítették meg a kommunista párt élén öt évre.

Az új államfő első beszédében egy „új növekedési modellt” ígért, amelynek elsődleges hajtóereje a tudomány, a technológia, az innováció és a digitális átalakulás. Hangsúlyozta továbbá, hogy a védelemben az önállóságot fogja előtérbe helyezni.

A parlament új miniszterelnököt is választ, aki a leköszönő Pham Minh Chinh helyére lép.

Kapcsolódó írásaink