Külföld
Orosz támadás érte az energiaipari infrastruktúrákat Ukrajna déli részén
A támadásban senki sem sérült meg

Oleh Kiper regionális kormányzó a Telegramon azt mondta, hogy a tüzeket gyorsan eloltották. Hozzátette, hogy a támadásban senki sem sérült meg. – írja a Reuters.
A kritikus infrastruktúrát tartalék áramellátásra állították át – mondta. Izmail város polgármestere, Ukrajna legnagyobb Duna-parti kikötője, amely a NATO-tag Romániával szemben fekszik, azt nyilatkozta, hogy a várost éjszaka „hatalmas” orosz dróntámadás érte.
A támadásban infrastrukturális létesítmények és lakóépületek is megrongálódtak – közölte a polgármester a közösségi médiában.
A román védelmi minisztérium kedden közölte, hogy dróntöredékeket keresnek, amelyekről a jelentések szerint az Ukrajnától a Duna túloldalán található Plauru falu közelében hullottak le egy orosz éjszakai támadás után.
