Külföld

Zelenszkij aláírta a törvényt

A jogszabály nemcsak a napi néma csendet szabályozza

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök március 6-án aláírta azt a törvényt, amely állami szinten vezeti be a mindennap megtartott, országos egyperces néma csendet. Erről az ukrán parlament hivatalos honlapján számoltak be.

Zelenszkij aláírta a törvényt
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök
Fotó: AFP/Henry Nicholls

A jogszabály értelmében minden nap reggel 9 órakor (kelet-európai idő szerint) kell meghirdetni a néma csend kezdetét, amelyet állami és magánmédiumokon, valamint a polgári védelmi rendszerek kommunikációs csatornáin keresztül jelentenek be.

A törvény célja, hogy az egész ország egyszerre emlékezzen meg a háború áldozatairól és az elesett katonákról.

A helyi önkormányzatok feladata lesz annak biztosítása, hogy a lakosság a közterületeken, intézményekben és vállalatoknál is értesüljön a néma csend kezdetéről. A hatóságok így szeretnék elérni, hogy az emlékezés gyakorlata a mindennapi élet részévé váljon.

Az ukrán parlament február 11-én fogadta el a törvényjavaslatot, amelyet 260 képviselő támogatott szavazatával. A jogszabály nemcsak a napi néma csendet szabályozza, hanem a történelmi megemlékezések rendjét is rögzíti, írta meg a kiszo.net.

Kapcsolódó írásaink