Az olasz kormány több mint 63 millió eurót különít el odesszai műemlékek és infrastrukturális létesítmények helyreállítására.
A támogatás keretében a következő forrásokat biztosítják – erről Olena Skrum, a közösségi és területfejlesztési minisztérium első helyettese számolt be a Facebookon, számol be a karpatalja.info.
- 27,5 millió euró vissza nem térítendő támogatás Odessza építészeti műemlékeinek restaurálására, köztük a filharmónia és a Potocki-palota felújítására.
- 30 millió eurós kedvezményes hitel a megyei gyermekklinika új épületének megépítésére.
- 6,1 millió eurós támogatás az öntözőrendszerek rekonstrukciójára Odessza megyében.







