Bírálta a baloldali kormányt a spanyol Vox elnöke

Bűnözők vezetik az országot Abascal szerint

Külföld
  • 2020.03.09. - 00:32
Cikk borítókép
Santiago AbascalAFP/Sputnik/Alejandro Martinez

A baloldali spanyol kormány illegitimből bűnözővé vált, puccsisták és diktátorok bűnrészese lett, akik el akarják pusztítani Spanyolországot, annak egységét, jólétét és szabadságát – fogalmazott Santiago Abascal, a jobboldali Vox vezetője (képünkön) a spanyol ellenzéki párt madridi kongresszusán.

A politikus a La Vanguardia spanyol lap tudósítása szerint közölte: „mi vagyunk az egyetlen alternatíva, akinek van képessége és bátorsága megvédeni Spanyolországot a nemzet ellenségeitől”. Hozzátette: előbb vagy utóbb börtönbe fognak kerülni mindazok, akik elárulják a nemzeti szuverenitást és az alkotmányt. Abascal, aki köszönetet mondott Orbán Viktor magyar miniszterelnök képviselőjének a kongresszuson való részvételért, bírálta a spanyol médiát, amely szerinte elhallgatja és elferdíti a lényeges információkat, pártjáról pedig gyakran hazugságokat közöl.

Reklám