Megválasztották szerdán a németországi Türingia tartomány miniszterelnökének Bodo Ramelow korábbi kormányfőt.
A posztkommunista Baloldal (Die Linke) politikusát a tartományi parlament (Landtag) a harmadik fordulóban választotta meg, amikor már nem abszolút többségre, hanem csak a leadott szavazatok többségére volt szükség a tisztség elnyeréséhez. Az első két fordulóban a jobboldali Alternatíva Németországnak (AfD) frakcióvezetője, Björn Höcke is indult, a harmadikban Bodo Ramelow volt az egyetlen jelölt, akire 42 képviselő igennel, 23 nemmel szavazott, 20 képviselő pedig tartózkodott. A Baloldalnak, a szociáldemokratáknak (SPD) és a Zöldeknek együtt éppen 42 képviselőjük van. A liberális Szabaddemokrata Párt (FDP) képviselői nem vettek részt a szavazáson. Megválasztása után Ramelow a Die Welt tudósítása szerint nem volt hajlandó kezet fogni Höckével. Az újraválasztott kormányfő szerint az AfD-s politikus veszélyt jelent a demokráciára. A Kereszténydemokrata Unió (CDU) stabilitást és biztonságot sürgetett Türingiában. A párt helyi szervezete a Twitteren azt írta, mindehhez konstruktív ellenzékként fognak hozzájárulni. A Baloldal, az SPD, valamint a Zöldek a következő hónapokban kisebbségben kénytelenek kormányozni. A tervek szerint 2021 áprilisában előrehozott Landtag-választást tartanak Türingiában. Az előző, február elején tartott kormányfőválasztáson az FDP-s Thomas Kemmerich került ki győztesen az AfD és a CDU szavazataival, azonban a történtek válságot okoztak a tartományban, így a politikus másnap lemondott a posztról.




