Bukarestben áskálódik egy MPP-s politikus az udvarhelyi magyar polgármester ellen

A vád: autonómiapártiság

Külföld
  • 2020.03.04. - 04:00
Cikk borítókép
Gálfi ÁrpádFacebook

A Magyar Polgári Párt (MPP) színeiben politizáló Koszta Attila a bukaresti bíróságon támadta meg a Gálfi Árpád polgármester (képünkön) és két udvarhelyi által benyújtott Székelyudvarhelyért Párt bírósági bejegyzését – írta meg a romániai magyar sajtó.

Az indoklás ennél izgalmasabb: azt veti Gálfiék szemére, hogy szerinte szeparatisták, mert autonóm Székelyföldet akarnak, ahol a magyar nyelv lenne a hivatalos. A Nethuszar.ro portál közzétette a beadványt, amelyben látható, hogy Koszta felhívja a bukaresti illetékesek figyelmét arra, hogy Romániában csak az ország egységét elismerő pártok működhetnek, törvény tiltja emellett a területi szeparatizmus népszerűsítését, ezért a párt bejegyzését el kell utasítani. Mindez azért különösen pikáns, mert az MPP 2004–2008-as bírósági bejegyzési hercehurcája során a párt éppen az RMDSZ-t vádolta meg hasonló viselkedéssel.

Reklám