„Weber ne leckéztessen minket demokráciából”

Visszavágott Novák Katalin

Külföld
  • 2020.01.16. - 03:28
Cikk borítókép
Novák KatalinMH

Közösségi oldalán reagált Novák Katalin, a Fidesz alelnöke (képünkön) tegnap Manfred Weber keddi nyilatkozatára, amelyben az Euró­pai Néppárt EP frakcióvezetője közölte, ha valaki a pártcsaládhoz akar tartozni, követnie kell az értékeit.

A család- és ifjúságügyért felelős államtitkár a Facebookon azt írta: „nincs szükségünk arra, hogy Manfred Weber demokrácia-leckéket adjon nekünk”. Magyarországon nem szokás valakit letorkolni azért, mert véleményt fogalmaz meg. A Néppártban mostanság igen? – tette fel a kérdést. Hétfői berlini látogatásán Novák Katalin arról beszélt, hogy az Európai Néppártnak meg kell erősítenie jobbközép elköteleződését. Weber keddi nyilatkozatában arról is beszélt, hogy az EPP nem változtat irányvonalán.

Reklám