Kurzcal is tárgyal Orbán a V4-csúcstalálkozón

Prágában ülnek össze a kormányfők

Külföld
  • 2020.01.16. - 03:30
Cikk borítókép
Orbán ViktorMH

A cseh fővárosban, Prágában tárgyal ma Orbán Viktor miniszterelnök (képünkön) a visegrádi államok (V4) kormányfőivel és Sebastian Kurz osztrák kancellárral.

Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár az MTI-vel közölte: Orbán Viktor, Sebastian Kurz, valamint a cseh Andrej Babis, a lengyel Mateusz Morawiecki és a szlovák Peter Pellegrini megbeszélésére a prágai Nemzeti Múzeumban kerül sor. A munkaebéd után közös sajtótájékoztatót tartanak az országok kormányfői. Havasi Bertalan tájékoztatása szerint a program során külön tárgyalást terveznek Orbán és Kurz között is. A kancellár második kormányát múlt héten iktatták be, az Osztrák Néppárt ezúttal a Zöldekkel alkot kormánykoalíciót.

Reklám