Először ülésezett a moldovai kormány

Sandu-kabinet

Külföld
  • 2019.06.17. - 00:42
Cikk borítókép
Maia SanduMH

Megtartotta első hivatalos ülését szombaton a Maia Sandu (képünkön) vezette új koalíciós kormány Moldovában – írta meg az MTI.

Az uniópárti ACUM (Most) pártszövetség és a Moszkva által támogatott Szocialista Párt már június 8-án megegyezett, hogy kormányt alakítanak, de nem tudták átvenni az ország irányítását, mert az ügyvezető kabinet múlt péntekig nem adta át a hatalmat. A Pavel Filip vezette ügyvezető kormány a lemondás után közölte, hogy a korábban kormányzó Moldovai Demokrata Párt ellenzékbe vonul. Moldovában a februári választások óta tartott a politikai patthelyzet, mert egy politikai erőnek sem sikerült kormányt alakítani.

Reklám