Az elfogatóparancs ellenére elhagyta Dél-Afrikát a szudáni elnök

Ban Ki Mun Omar el-Besir őrizetbe vételére szólított fel

Külföld
  • 2015.06.15. - 13:15

Az ellene érvényben lévő nemzetközi elfogatóparancs ellenére Omar el-Besir elhagyta dél-Afrikát és útban van Szudánba - közölték szudáni hivatalos források. Az eseményekre reagálva Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár kijelentette: végre kell hajtaniuk a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsát azoknak az országoknak, amelyek aláírták a törvényszék statútumát.

omar el-besir lead
Reklám