Kilencvenhárom embert, köztük hatvanöt szaúdi állampolgárt vettek őrizetbe kedden Szaúd-Arábiában, akik gyaníthatóan az Iszlám Állam (IÁ) nevű szunnita szervezet tagjai - közölte a szaúdi belügyminisztérium.
A tárca közleménye szerint az őrizetbe vettek terrortámadásokat terveztek elkövetni a királyság területén. Néhányan közülük autóba rejtett pokolgéppel akartak merényletet végrehajtani az Egyesült Államok rijádi nagykövetségének épülete ellen. A szaúdi királyság aktívan részt vesz a Washington vezette terrorellenes szövetségben, amely tavaly óta folyamatosan légicsapásokkal támadja az IÁ iraki és szíriai hadállásait.



