Szaúd-Arábia közel száz dzsihadistát vett őrizetbe

A szaúdi királyság a terroristák célpontjává vált

Külföld
  • 2015.04.28. - 16:04

Kilencvenhárom embert, köztük hatvanöt szaúdi állampolgárt vettek őrizetbe kedden Szaúd-Arábiában, akik gyaníthatóan az Iszlám Állam (IÁ) nevű szunnita szervezet tagjai - közölte a szaúdi belügyminisztérium.

A tárca közleménye szerint az őrizetbe vettek terrortámadásokat terveztek elkövetni a királyság területén. Néhányan közülük autóba rejtett pokolgéppel akartak merényletet végrehajtani az Egyesült Államok rijádi nagykövetségének épülete ellen.  A szaúdi királyság aktívan részt vesz a Washington vezette terrorellenes szövetségben, amely tavaly óta folyamatosan légicsapásokkal támadja az IÁ iraki és szíriai hadállásait.

Reklám