Sigmar Gabriel német gazdasági miniszter kedden ostobaságnak nevezte a görög kormány legújabb követeléseit, amelyek értelmében Berlinnek 278,7 milliárd eurót (nagyjából 83 ezer milliárd forintot) kellene fizetnie Athénnak a második világháborús náci megszállás miatt.
"Őszintén szólva úgy gondolom, hogy ez ostobaság" - mondta a tárcavezető, aki egyben Németország alkancellára is. "Szerintem ez egy milliméterrel sem visz minket előrébb Görögország stabilizálásának kérdéséhez" - tette hozzá.
A 278,7 milliárd eurós jóvátételi igényről Dmitrisz Mardasz görög pénzügyminiszter-helyettes hétfőn beszélt a görög parlament ülésén.




