Izrael megkezdte menekültjeinek nyílt deportálását. Az ország évekig azt az illúziót keltette, hogy politikai menekültjei önszántukból távoznak, de úgy tűnik, megelégelték a látszatintézkedéseket. Ha a menekültek nem távoznak önszántukból(Izraelnek mindegy, hova), a Negev-sivatagban létrehozott menekülttáborban fogják őket bezárni. A menekülttábort a lakók csak Sharonim börtönként emlegetik - írta a Haaretz izraeli újság.

Ötezer menekültből NÉGY maradhat
A kiutasítottakat előzetesen értesítik majd, hogy harminc nap áll rendelkezésükre az ország elhagyására, Izrael információkkal látja el őket, elutazásukhoz repülőjegyet és pénzsegélyt is kapnak. Ha mégis megtagadják a távozást, behívják őket meghallgatásra, majd időkorlátozás nélkül menekülttáborba zárják őket.


