Folytatódott hétfőn az iráni nukleáris programról szóló tárgyalásoknak a kitűzött határidő előtti utolsó fordulója a svájci Lausanne-ban.
Az Irán és a Hatoknak nevezett országcsoport - az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja és Németország - külügyminiszterének részvételével folyó tárgyalások célja, hogy a keddi határidőre végső formába öntsék a teheráni atomprogramról szóló keretszerződést.
Az elnöklő Mohammad Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter és Federica Mogherini, az Európai Unió külpolitikai főképviselője széles mosollyal, míg John Kerry amerikai külügyminiszter zárkózott arccal foglalt helyet a tárgyalóasztalnál. Az asztalnál a brit, a francia, az orosz, a kínai és a német diplomácia irányítója mellett az iráni küldöttség foglalt helyet. A tavaly novemberi bécsi tárgyalások után most első ízben van jelen valamennyi külügyminiszter a tárgyalásokon, amelyeken azt kívánják elérni, hogy az iráni gazdaságot évek óta fojtogató nemzetközi szankciók feloldása fejében Irán ne törekedjen atomfegyver előállítására, és ezt szigorúan ellenőrizhessék.




