A nigériai hadsereg visszafoglalta a Boko Haramtól Bama városát, amely a terrorszervezet központjának számító Borno államban található.
A Boko Haram szeptember óta tartotta ellenőrzése alatt a várost, amelynek "felszabadítása" fontos sikernek számít a kormány számára a közelgő választás előtt.
A hat éve tartó harcok az iszlamista hadjárat központjának számító Adamawa, Borno és Yobe szövetségi államokat sújtották leginkább. Mintegy 13 ezer ember vesztette életét, és több mint 1,5 millióan kényszerültek otthonuk elhagyására. Nigériát már szövetséges államok is segítik a Boko Haram kalifátusa elleni harcban.



