Szijjártó: Európa felelőssége az energiabiztonság megteremtése

Az észak-déli irányú infrastruktúra megteremtése lenne az igazi előrelépés

Külföld
  • 2015.03.13. - 12:44

Közép-Európa energiabiztonságának megteremtése nem a régió, hanem Európa felelőssége, ezért abban az Európai Uniónak is szerepet kell vállalnia - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a visegrádi négyek (V4), az Északi Tanács (NC) és a balti államok (B3) külügyminiszteri találkozóján, amely csütörtökön kezdődött és péntek délutánig tart a szlovákiai Csorbató üdülőhelyen.

magas tátra külügy
A szlovákiai Csorbató üdülőhelyen lezajlott kétnapos csúcstalálkozó már a harmadik olyan rendezvény volt a sorban, amelyen három európai regionális szövetség, a visegrádi négyek (Magyarország, Szlovákia, Csehország, Lengyelország), az Északi Tanács (Dánia, Izland, Norvégia, Finnország, Svédország) és a balti államok (Litvánia, Lettország, Észtország) külügyi vezetői közösen vettek részt, az Európai Unión (EU) belüli közös fellépésük megerősítése és az aktuális kérdések megvitatása céljából. A mostanit megelőző két ilyen találkozóra, 2013 februárjában a lengyelországi Gdanskban, illetve tavaly márciusban az észtországi Narvában került sor. A következő csúcstalálkozónak Lettország ad otthont egy év múlva.

 

Forrás: MTI

Reklám