Az Iszlám Állam felrobbantotta Sárkányölő Szent György templomát

A templom a moszuli keresztények legfontosabb intézménye volt

Külföld
  • 2015.03.10. - 18:49

Felrobbantottak egy keresztény templomot az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet fegyveresei az iraki Moszulban - jelentette az abu-dzabi székhelyű Sky News Arabia televízió kedden.

A Moszul északkeleti részén álló Sárkányölő Szent György temploma a város egyik legnagyobb és a helyi keresztények körében a legnagyobb tiszteletben tartott vallási intézmény volt.

Az épületet az IÁ fegyveresei hétfőn pusztították el. A templom közelében több lakóházakat és egy segélyosztásra kijelölt épületet is leromboltak. A templom melletti keresztény temető sorsáról egyelőre nincsenek információk.


Forrás: TASZSZ, MTI

Reklám